BG
Soru Sahibi
3 Temmuz 2015 11:57

pankreas ca

Merhaba hocam, kayınpederim ileri evre pankreas kanseri, karaciğere de yayılmış. Kemoterapi de alamıyor, kalp rahatsızlığından ötürü. Yani şu anda hiçbir şey yapmamanın çaresizliğini yaşıyoruz. Radyolojik ablasyon yöntemiyle bazı bu durumdaki hastaların ağrılarının giderilebildiğini ve yaşam sürelerini uzatabildiklerini okudum, radyofrekansla tümörler yakılarak küçültülüyor ve üç seansın sonunda genellikle tespit edilemiyormuş. Başka yapacak hiçbirşeyimiz olmadığını göz önüne alırsanız sizce bu tedaviye mi yönlenmeliyiz? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

radyofrekans tümör ablasyonunun tümörü sınırladığı ve hayat kalitesini arttırdığı yönde henüz kesin bir veri yok. bu çalışmalar daha deneme safhasındadır.

5 Temmuz 2015 11:28