oo
Soru Sahibi
24 Ocak 2014 15:20

pankreas ca sonrası pet tarama sonucu

sayın hocam bir yakınım pet sonucunu göndermek istiyorum bilgi verir misiniz? BULGULAR : Baş-boyun bölgesinde patolojik F-18 FDG tutulumu saptanmamıştır. Toraks bölgesinde patolojik F-18 FDG tutulumu mevcut değildir. Abdomende distal sütür posteromedialinde v. cava inferiora doğru uzanan 28.9x18.8 mm boyuttaki barsak segmentindeki alanda patolojik F-18 FDG tutulumu mevcuttur (SUV maks 4.1). Abdomenin diğer alanlarında, pelvik bölgede, bilateral inguinal alanda patolojik F-18 FDG tutulumu izlenmemektedir. Diğer vücut alanlarında F-18 FDG tutulumu normal fizyolojik dağılımı göstermektedir. SONUÇ : Pankreas baş lojunda, barsaktaki sutur posteromedialinde, v. cava inferiora uzanan lokal nüks kitlede patolojik F-18 FDG tutulumu. ca19-9 değeri 1100

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Özet
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Malesef karın içinde hastalığa ait bulgular mevcut.Takip eden hekiminizle görüşmeniz uygun olacaktır.

29 Ocak 2014 11:45