gs
Soru Sahibi
1 Kasım 2015 23:45

Panik bozukluk

merhaba, emziren bir anneyim. Panik bozukluk sebebiyle zaman zaman Alprozam etken maddeli ilacı 0.5 mg kullanmak zorunda kalıyorum.EMZİRMEYE KAÇ SAAT ARA VERMEM GEREKİR. İlaç kaç saatte vücudumdan temizleniyor. Teşekkürler, saygılar...

2 cevap
Cevaplar (2)

geçmiş olsun; çocugunuz kaç aylık bilmiyorum ama bu sorunun cevabı ilacı ne sıklıkta aldığınızla ilgili değişiyor. Alprazolam uzun yarı ömrü olan bir ilaç olduğundan ve farklı metabolizması olan bir ilaç olduğundan önce yağ dokusuna dağılmakta sonra yavaş yavaş metabolize olmakta ve tekrarlayan dozlarda uzun süre vücutta kalabilmektedir. doğal olarak şu kadar saat emzirmeyin demek anlamsız olmaktadır.

3 Kasım 2015 12:54
gs
Soru Sahibi

hocam merhaba, psikiyatr efexor 75 mg başladı emzirmeyi bırak dedi. çocuk doktoru ise emzirmeye devam et dedi. bu ilacı alırken emzirebilir miyim. bebeğim 1.5 aylık. teşekkür ederim.

27 Kasım 2015 17:21

böyle bir sorunun cevabını vermek için tedavi sorumluluğunu almak gerekir. hastam olmayan birine o sorumluluğu alamam. burdaki görevimiz sadece soru yanıtlamak. tedavi sorumluluğu muayene eden hekimindir

17 Aralık 2015 15:07