AM
Soru Sahibi
15 Mart 2016 12:14

over ca seroz adenokarsinoma nüks tedavisi‏

MERHABA HOCAM; 10/2013 THX CT: NORMAL; BOYUN CTNORMAL; PET L2-4 KONGLOMERE LENF NODU CA 125:437 CA 15.3: 57 CA*** *** **/2013 BATIN DİNAMİK DİFFUZYON MR: PARAORTİK LENF NODLARI 10/12/2013 LAPAROTOMİ SEROZ ADENOCA; SAĞ COFEREKTOMİ, METASTATİK LN ER+ 29/01/2014 TAH+ BSO+OMENTEKNOMİ+APPENDEKTOMİ. CA *** *** ** B HCG: 8.7 02/06/*** *** ** KÜR KARBOPLATİN + PAKLİTAKSEL 08/2014 PET L2-4 SEVİYESİNDE BELİRGİN REGRESE 31/12/2014GEMZAR+KARBOPLATİN+ALTUZAN SONRASI SECOND LOOK LAPAROTOMİ YAPILDI FAKAT LENF NODLARI ALINMADI. İNTERAOKAVAL ALANDA 20X14 MM VE 9X6 MM VE PARAİLAK ALANDA 28X16 MM VE 16X11 MM METASTATİK LENF NODU28/12/2015 CAELYX 3 KÜR SONRASI CA *** *** ** ' E ÇIKMIŞ. AMELİYAT İLE ALINMA DURUMU NEDİR ? DA VİNCİ CERRAHİ ROBOTU BU HASTADA KULLANILABİLİR Mİ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Fuat Demirkıran
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Mevcut durumda hastanın ameliyattan fayda görme olasılığı çok az görülüyor. Ayrıca bu ameliyatlar Da Vinci ile yapılamaz

17 Nisan 2016 19:28
AM
Soru Sahibi

HOCAM MERHABA; HASTAMIZI JİNEKOLOJİK ONKOLOJİ MUAYANESİ SONUNDA AMELİYAT YAPILDI. PARAORTİK KAYITLI; TOPLUCA 3X2X1,5 CM BOYUTLARINDA PARÇALAR HALİNDE YAĞDAN ZENGİN DOKULAR OLUP BİR KISMI 4P 4K TAKİBE ALINDI(4 ADET LENF NODU GÖRÜNDÜ). TANI METASTATİK KARSİNOM 3 ADET LENF NODU GORULDU. EKSTRADONAL YAYILIM VAR. SERBEST TÜMOR NODÜLÜ İZLENDİ. MORFOLOJİK BULGULAR EŞLİĞİNDE DEĞERLENDİRİLDİĞNDE PRİMER OVARYAN SERÖZ KARSİNOM METASTAZI İLE UYUMLUDUR. HASTAYA AİT DİĞER MATERYALLER VEN ALTI EKSİZYONEL BİYOPSİ.YAĞ NEKROZU, YABANCI CİSİM REAKSİYONU. İLK DEFA METASTATİK LENF NODLARI ALINDI. 4. TÜR KEMOTERAPİ OLARAK NE YAPILABİLİR ?

6 Mayıs 2016 02:37
Prof. Dr. Fuat Demirkıran
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Operasyonun gerekli olcağını düşünmüyorum geçmiş olsun dr fuat demirkıran

13 Ağustos 2016 16:21