ÇA
Soru Sahibi
8 Eylül 2014 21:10

OĞLUMUN İDRAR TESTİNDE KAN ÇIKTI...

Hocam benim 2007 dogumlu bir oğlum var. 3 gün önce kontrol amaçlı Tüm Batın Usg çektirdik. Usg de Dr. Mesane bölgesinde iltihap buldu.İdrar yaptırdık. İdrarda da bol eritrosit çıktı.İdrar kültürü temiz çıktı.Oğlum her hangi bir ağrı tarif etmiyor.Tatile gittik orada denize girmişti.Oğlum 2 yaşındayken gene böyle idrarında bol kan çıkmıştı.Tetkik yaptırmıştık ama bir ey görülmemişti.Hocam bu kan neden çıkıyor.Önemli bir saglık sorunu olabilir mi?Henüz sünnet olmadı.Ama çok kısa bir süre sonra yaptırmayı düşünüyoruz.Sünnet derisi ile ilgili olabilir mi?Yoksa böbreklerdeki bir sorundan mı kaynaklanıyordur?Hangi testleri detaylı yaptırırsam sorunun kaynağını bulabilirim?Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tevfik Ecder
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Bir çocuk hastalıkları uzmanına veya bir çocuk nefroloğuna başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

11 Eylül 2014 14:23