to
Soru Sahibi
18 Ekim 2014 14:57

diyaliz kara

rihocam babam tek bobrekli ve nefrostomi kukkaniyir çünkü idrar yolunda tikanma tespit edildi üroloji doktoru ameliyat olacak dedi şuan kreatinin klirens 15.53 keratin 6 üre 130 acil diyaliz gerekli mi yoksa ufolojik tedavinin sonucu nu mu beklemeliyiz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tevfik Ecder
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Acil diyaliz kararını vermek için hastanın hikayesi, muayene bulguları ve laboratuvar bulguları birlikte değerlendirilir. Bu sonuçlara bakarak acil diyaliz gerekip gerekmediği söylenemez. Geçmiş olsun.

30 Kasım 2014 07:04