eE
Soru Sahibi
16 Ekim 2013 13:58

oğlum kusuyor

Hocam merhaba;oğlum *** *** ** tarihinde 47 cm 2.320 gr ağırlığında doğdu.kalbinde üfürüm olduğu söylendi çocuk kard.götürdük kalp damarlarında darlık mevcut şah damarında doktorumuz genetiğe gönderdi.william sendromu tanısı konuldu.45 günlükten itibaren sıkı takipteyiz nöroloji çocuk gelişimi uzmanı kardiyoloji kontrollerimiz sürekli devam etmekte.şu anda 8.700 kg 74 cm.oğlum sürekli fışkırır tarzda kusuyor.iştahsız yemek istemiyor.katı gıdaları kabul etmiyor.yutamıyor çiğneyemiyor eline veriyorum yutamıyor kusma refleksi gösteriyor sürekli bende çok üzülüyorum ne zamana kadar diye.kan ve idrar tahlili yaptırdım araştırma hastanesinde kansızlık çıktı kan damlasını yükseltiler.lokosit biraz yüksek çıktı suprax verdiler.10 gün idrar kültürü istediler ayrıca lokosit ve bakteri görülmedi.önce öksürüyor sonra kusuyor.bu arada fizyoterapiye gidiyoruz oturması kalkması basması emeklemesi gibi çok yol katettik olumlu gidiyor.çocuk doktoru bize oktamar şurup verdi 3 ay kullanın dedi iştahı açılır dedi malesef son şişedeyiz hiç etkisi olmadı.iştahı için önerilerinize ihtiyacım var.oğlum reflü olabilirmi burada çocuk gastrolojisi yok ne yapabilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden size teşekkür ederim.başarılar dilerim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Oncelikle iyi bayramlar , gecmis olsun.willams sendromu zor bir hastalik. Bircok sistemde sikinti olmadi nedeniylw. MutlKa gastronteroloji kardiyo ve.noroloji ile ortak takip sart. Gecmis olsun Vildan

17 Ekim 2013 12:36