CT
Soru Sahibi
7 Temmuz 2014 09:02

oğlum 2.5 yaşında eline bişey alıp yemedi daha

oğlum 2.5 yaşında yemek yemiyor. artık psikolojik destek almaya karar verdim .önce size sorayım istedim .çocuk yemek çorba deyince kaçıyor ağlama krizlerine giriyor .yaşıtları köfte barbunya yemeği yerken biz hala zorlamayla yediriyoruz..hep problem hep yutmama etrafı batırma..yaşıtlarına göre gelişmiş bir dili var çok uzun cümleler kuruyor geri kalmış çocukta olamaz ;..ben yemek istemiyorum annem bana biberonda bebe bisküvili mama yapacak diyor. başkalarına .tek ve en büyük problem yemek yememe.yardım edin bana izmirdeyim psikolog tavsiyeniz nedir??

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Senem Turan
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Sizin durumunuz daha çok onun sizinle bu konuda inatlaşması gibi gözüküyor. Yeni aşamaya geçerken bu yaş çocukları genellikle işbirliği kurmaktan uzak tavırlar sergiler. Hele de anne için önemli bir konu olduğunu algılarsa çok daha direngen hale gelebilirler. Ege, 9 Eylül çocuk psikiyatri bölümleri ya da Behçet Uz daki uzmanlara gidebilirsiniz . Iyi günler .

7 Temmuz 2014 10:32