py
Soru Sahibi
27 Ocak 2014 08:50

norlevo sonrası kanama ve adet tarihi

iyi günler. 31 aralıkta regl oldum. ayın 12sınde çok da gerektirmeyen bı durumda yıne de sıkıntıyaya girmemek için norlevo kullandım ilşkiden 15 dk sonra. 15 ine kadr da korunarak ilişki yaşadım ayın 22sinde kanda gebelık testi yaptrdım sonuç 0.1 23ocakta kanamam başladı damla damla kanamam azalıp artıyodu düzensizdi bugün yıne leke şeklini aldı (26 ocak) 27 ocak hala devam edıyo lekelenme . 25 ocakta bı kadın doğum uzmanına gıttım. 10 gün primolut N tablet kullanmamı ilacı bıraktıktan sonra adet olcağımı söyledi. norlevo kullandıktan 13 gün sonra primolut n tablet kullanmamın sakıncası var mıdır acaba ? dün akşam ilkini içtim tansıyonum yükseldı buna bağlayıp bıraktım . gebelık testini ne zaman yaptırmam lazım ve bu gördüğüm ara kanamaysa önümüzdeki adet tarihimi neye göre hesaplıcam . bu ara kanama başıma sorun açar mı kesmek gerekir mi şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yeşim Bülbül
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Kanamayi kesmenize gerek yok. Gebelik testini yaptirabilirsiniz supheniz varsa. Ancak gebelik olasiligi cok az.

1 Şubat 2014 21:11