YM
Soru Sahibi
6 Ekim 2015 22:27

N83.2 Ovarian kistler ,diğer ve tanimlanmamiş

Merhabâ hojam benım bir sorunum olacak bene doktor N83.2ovarian kistler, diğer ve tanimlanmamiş diye taşhis koydu sağ yumurtalikde boyutu 2buçk mm bunu adet qanamasilan geçecek dedi ve bir kaç ilaç verdi ilaçlarnida yaziyorum Yasmin 21 film tablet. Dolorex 50mg 20 draje. Ornisid fort 10 film tablet . Benim sağ tarafinde biraz ağri var 1 senelik evliyim 20 yaşindayim eşim 29 yaşinda cinsi ilişki olduğumdada bazen ağri oluyor kistlen ilgili deyilmi kist varligi 2 hafte once aniklandi onceden yokdu ama soylediğim ağŕi evlendikden sonra yani 1 ay sonra başladi bu neden diye duşuniyorsunuz bolye ağri ve kist çocuk yapmam için sorun olmazmi bu kist geçekten geçecekmi bu ilaçlardan sonra cevab için ve benimle ilgilendiğiniz için onceden çok teşekkurler sevgiler ve sayğilar

4 cevap
Cevaplar (4)
Op. Dr. Esra Demir Yüzer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu kistin hiçbir önemi yok .Olması gereken bir yumurtlama kisti gibi duruyor.Adetliyken tekrar baktırın duruyorsa tedavi gerekir.

13 Aralık 2015 22:26
YM
Soru Sahibi

Allah razi olsun hocm çok teşekkurler

14 Aralık 2015 07:56
Op. Dr. Esra Demir Yüzer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Allah sizden de razı llsun geçmiş olsun

17 Aralık 2015 08:46
Op. Dr. Esra Demir Yüzer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Allah sizden de razı llsun geçmiş olsun

17 Aralık 2015 08:46
YM
Soru Sahibi

Çok teşekkurlar hocam ben size 2buçik mm diye yanliş yazmişim 2buçik sm diye yaziyomuş kusurabakmayin hocam buda sorum olmaz dimi çok merak ediyorum gercekten rahatsiz etim için kusurima bakmayin lutfan çok teşekurlar size yil başi hayirli ve uğurli gelsin

17 Aralık 2015 08:57
Op. Dr. Esra Demir Yüzer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sorun yok 2.5 cm olarak yorumlamıştım zaten.

17 Aralık 2015 13:21
YM
Soru Sahibi

Merhaba hojam ben bugun yine diktora gitim sol yumurtaligimdada sanci oldugi için doktor bana dediki sol yumurtaliktede kist oluşmuş onun boyutu4.75sm yaziyo ve biliyosunuz benim sağ yumurtaliktede 2buchik sm kist var ben şimdi korkuyorum hamile kalmama engel omazmi? Cevap için onceden çok teşekkur ederim hocam

30 Ocak 2016 23:10
Op. Dr. Esra Demir Yüzer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Adet döneminizde tekrar doktora gidin .Kist var diyebilmek için adetliyken o kisti görmek gerekir.Geçmiş olsun.

22 Şubat 2016 15:06