21 Mart 2018 12:54

Mvp+eser my

17 yaşındaki oğlumun göğüs ağrısı nedeni ile doktora gittiğimizde sarsak mitral kapak ve Eser my tanısı aldık. Holter takıldı. Ventriküler ekstrasistol ufak bir ritm bozukluğu var dendi. 4 ay sonra kontrolü var. Ne yapmalıyız?Tehlikeli midir Hayati riski var mıdır?

2 cevap
Cevaplar (2)

geçmiş olsun düzenli kontrollere gittiği sürece bir sıkıntı olmaz ventriküler ekstratımlar aşırı kafeinli gıdalar kahve kola çikolata vb. yiyecek ve içeceklerle,kullanıyorsa sigara ile artabilir. buna dikkat etmesinde fayda var. onun dışında kapakta sarkma olması ve eser My eko takibiyle normal hayatını idame ettirebilir. saygılarımla

21 Mart 2018 13:59
Soru Sahibi

Cevabınız için çok teşekkürler. Kahve çay gazlı içecek içmiyor artık.Alkol ve sigara kullanmıyor. Anne olarak her an korku içindeyim. Başka yapabileceğimiz birşey var mı? Yüzmek faydalı mıdır? Tekrar çok teşekkürler hocam.

22 Mart 2018 08:52

Tekrar geçmiş olsun Sonuçlarınızı gören ve yapan hekim arkadaşın bütün önerilerine uyun Kaygılanacak bir durum mevcut değil kanaatindeyim belirttiğiniz bilgiler ışığında Saygılarımla

22 Mart 2018 09:14