KN
Soru Sahibi
18 Ağustos 2017 11:44

Multi lobule kontorlu heterojen hipoekoik lezyon(solid lezyon?)

Merhaba Hocam, Meme ultrason sonucumda 'Sol meme saat 12 hizasında areolaya 2 cm uzaklıkta yaklasık 16*7 mm boyutunda multi lobule konturlu heterojen hipoekoik lezyon izlenmiştir(solid lezyon?). Trucut biyopsi önerilir.' yazıyor. Biyopsiye gerek var mı?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Nur hanım merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun. bunu anlamak için lezyona çekimi yapan radyolog tarafından BIRADS kategorisi yapılması uygun olur. Eğer raporunuzda varsa ve bu kategori 4 ise tru cut biyopsi yapmakta fayda vardır. Eğer yoksa kategori yapan bir merkezde çekim yaptırmak faydalı olacaktır. Sağlıklı günler diliyorum.

18 Ağustos 2017 17:17
KN
Soru Sahibi

Tesekkur ederim hocam

20 Ağustos 2017 08:36
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

geçmiş olsun sağlıklı günler diliyorum

23 Ağustos 2017 14:01