TE
Soru Sahibi
11 Eylül 2017 13:57

Mr sonucunda ne yazıyor

Merhabalar bu mr sonucuma göre neyim var ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz? Lomber lordoz normaldir. Vertebra korpus yükseklikleri normal sınırlardadır. L1 vertebra korpus anteroinferior bölümünde modik tip 2 yağlı dejenerasyon ile uyumlu sinyal değişiklikleri izlenmektedir. İntervertebral disk sinyalleri normal olarak değerlendirilmiştir. L4-5 diskinde bulging dikkati çekmiştir. Epidural mesafe orta bölümde obliteredir. L5-S1 diskinde sağ subartiküler protrüzyon izlenmektedir. Sağda S1 sinir kökü basılanmıştır. Diğer seviyelerde disk morfolojileri korunmuştur. Spinal kord L1 vertebra korpusu düzeyinde sonlanmaktadır. Konus medullaris normaldir. Paraspinal yumuşak dokular normaldir. SONUÇ: - L1 vertebra korpus anteroinferior bölümünde modik tip 2 yağlı dejenerasyon - Tariflenen düzeylerde disk patolojileri

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tunçalp Özgen
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Bizler filmi,raporları değil insanları tedavi ederiz. Bu nedenle bir beyin ve sinir cerrahisi uzmanına müracaat ediniz. O sizi dinleyecek, muayene edecek sonra bu bilgşlerin ışıpında filimlerinizi inceleyip bir sonuca varacaktı. Geçmiş olsun.

29 Eylül 2017 13:54