ys
Soru Sahibi
12 Mart 2014 01:47

mr sonucum

merhaba hocam.Halısahada top oynarken sağ dızıme aldığım darbe sonucu ağrı cekmeye basladım ve cektırdıgım mr sonucunda doktorum da amelıyat olma kararımı bana bıraktı.Bende sıze danısmak ıstedım. MR sonucum su şekilde hocam ;Retropatellar kartilaj kalınlığı artmış görünümde olup inhomojendir.Suprapatellar bursada ve diz eklem aralığında minimal artmış sıvı intensiteleri dikkat çekmiştir.Medial menisküs posterior hornunda evre 2 dejenereasyonla uyumlu sinyal değişikliği izlenmektedir.ACL kalınlığı ve sinyali artmış görünümdedir.(hasar?) hocam değerli cevabınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.İyi günler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hasan Tatari
Ortopedi ve Travmatoloji

Siz de bilirsiniz ki ameliyat kararı MR'a göre değil hastanın yakınmaları ve muayene bulgulşarı ile koordine olmasına göre verilir. O yüzden kesin birşey söylemem zor.

17 Mart 2014 13:42