AY
Soru Sahibi
1 Ocak 2014 14:52

mr sonucu

merhaba.Eşimin mr sonucu:T12_L1 ve L5_S1DÜZEYLERİNDE İNTERVERTEBRAL DİSK DOKULARINDA DEJENERATİF SİNYAL KAYBI GÖZLENMEKTEDİR.T12_L1 DİSKİNDE ANTERİOR EPİDURAL MESAFEYİ DARALTAN SANTRAL PROTRÜZYON İZLENMEKTEDİR. TEKAL KESEYE BASI GÖZLENMEMİŞTİR.L5_S1 DİSKİNDE ANTERİOR EPİDURAL MESAFEYİ SİLEREK DURAL KESE ÖN YÜZÜNE TEMAS EDEN GENİŞ TABANLI SANTRAL PROTRÜZYON İZLENMEKTEDİR. Bu mr sonucu ne demektir. bu konu hakkında bizi aydınlatırsanız seviniriz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)

MerhabaYücel Bey; öncelikle geçmiş olsun. Fizyoterapist olarak üniversite eğitimi sırasında Radyolojik görüntüleme ile ilgili eğitim almıyoruz.Bu nedenle söyleyeceklerim sadece çalışma ile elde ettiğim tecrübemdir. MR sonucunuz çok kötü olmamakla birlikte dikkat etmenizi gerektirecek bir bel fıtığı probleminiz olduğunu göstermektedir. Bir fizik tedavi ve rehabilitasyon uzman hekimi ile görüşmenizi öneririm.

2 Ocak 2014 12:35