dt
Soru Sahibi
1 Mart 2012 22:12

miyom uterus

uterus normal boyuttadır retrovert sağa deviye c.posteriorda 53*37mm myom nuvesi myom etrium homojendir endometral kalınlık 6,9mm dir fr=22mm sag ve sol over boyutları normaldir douglasda ve batında sıvı ekosu izlenmedi ultrasan sonucum yukarıdadır.. spral vardı cıkarıldı 2 ay gozleme suresi verdi dr ve asırı kanamam devam etmekte..gecen ay normal adet gordum ilk kez ara kanama basladı bu ay..şimdiden tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Muammer Doğan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Yaklaşık 4 cm olan myomun rahim içi zarına yakınlığı arttıkça saydığınız yakınmaları yapması mümkün. Ama bir kez olan ara kanamanın önemi yok. Sürekli olur ise, myomun lokalizasyonu, enfeksiyon, hormonal dengesizlikler açısından muayene ve tetkik yapılmalı. Saygı ile. Doç. Dr. Muammer DOĞAN www.muammerdogan.com

1 Mart 2012 22:34