ÇM
Soru Sahibi
10 Ağustos 2015 13:38

MİYALJİ teşhisi

Hocam Merhaba ben yaklaşık 3-4 senedir sürekli doktora gidiyorum deyim yerindeyse hastalık hastası oldum ve 3 dahiliye uzmanıda bişey bulamadı ve miyalji teşhisi koydu en son gittiğimde akciğer tomografisi ve röntegide istediler tomografide küçük nodüller var ama eskiden geçirdiğin hastalıklardan kalma olabilir dedi şuan her yerim ağrıyor bacaklarım sırtım karın bölgem boynum ve bu ağrılar hiç geçmiyor acaba akciğerimde bulunan bu nodüllerdenmi kaynaklı bu ağrılar yoksa miyaljidenmi ve bu ağrılarım 3 senedir devam ediyor miyalji isem bunun ilaçla tedavi şansı yokmu şimdiden teşekkür ederim vereceğiniz değerli bilgiler için

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yaşar Küçükardalı
Dahiliye - İç Hastalıkları

Dahiliye doktoru arkadaşların hangi testleri yaptırdığını bilmiyorum dolayısıyla testler hakkında yorum yapmayacağım ancak fibromyalji teşhisinin doğru olduğunu varsayarak düşüncemi söyleyebilirim. Bu hastalık genellikle kronik yorgunluk, sinirsel barsak hastalığı gibi hastalıklar ile birlikte olur. Tedavisinde antidepressan ilaçların ve etken maddesi gabapentin, pregabalin olan ilaçlardan fayda sağlanır. Doktorunuz ile bu tedavi şeklini konuşabilirsiniz. Kendi başınıza uygulayacağınız tedavi değil Selam ve saygılarımla

16 Ağustos 2015 06:42