16 Mart 2017 17:04

mide ve göbek fıtığı

merhaba doktor bey ben 21 yaşında 80 kilo biriyim bende yarım santim kadar küçük bir göbek fıtığı olduğu söylendi aynı zamanda reflüm var mide fıtığımla beraber doktor reflüm için mide koruyucu ilac verdi henüz grade A seviyesindeymişim göbek fıtığımda 1 santim bile olmadığı için ameliyata gerek yok suan dedi yalnız ben sürekli midemde ve göbeğimde bir şişlik ve ağrı hissediyorum ve kabızlık problemi yaşıyorum sizce ne yapmam gerekir ? Ameliyat önerirseniz eğer her ikiside tek ameliyatla düzeltilebilir mi ? açık mı yoksa kapalı mı olmak gerekir ameliyatı ? Risk varsa nelerdir ? fıtık için yama kullanılması gerekir mi illa ki ? Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erhan Reis
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Geçmiş olsun , göbek fıtığı sğrı yapabilir. Endoskopinizi görmeden ve muaye etmeden kesin birley söylemem zor

29 Mart 2017 19:13