KC
Soru Sahibi
15 Şubat 2016 10:31

Mide Kanseri

Merhabalar, Eşimin babası ,ve yiğeni mide kanserinden vefat etmiştir.Annesi de göğüs kanseri olmuştur.Eşim check up yaptırmak için doktora gittiğinde öncelikler mide için endoskopi yapmamızı söyledi.Sonucunda da çok büyük mide fıtığı olduğu ortaya çıktı.Doktorumuz sadece ameliyat ile çözüm olduğunu söyledi sonra başka bir doktora gittiğimizde rahatsız etmediği sürece ameliyata gerek olmadığını her yıl endoskopi yaptırmamızı söyledi.Ancak ailede mide kanseri olduğu için mide fıtığı kansere çevirirmi?Kanser riski olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz?Teşekürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Cemile hanım merhaba mide fıtığı yani hiatal herni ile ilgili ayrıntılı bilgiyi alttaki bağlantıdan bulabilirsiniz kanserleşmeye gelirsek direk kanser nedeni olmamakla beraber kronik dönemde ciddi reflü yıllar içerisinde yemek borusunda değişiklikler yapabilir, ameliyat için ise Ph metre vb tetkiklerde yapılarak karar verilebilir. http://ibrahimcolhan.com/konu/mide-fitigi/

15 Şubat 2016 10:55