KC
Soru Sahibi
19 Şubat 2016 12:06

MİDE FITIĞI VE KANSERİ

Merhabalar, Eşimin babası ,ve yiğeni mide kanserinden vefat etmiştir.Annesi de göğüs kanseri olmuştur.Eşim check up yaptırmak için doktora gittiğinde öncelikler mide için endoskopi yapmamızı söyledi.Sonucunda da çok büyük mide fıtığı olduğu ortaya çıktı.Doktorumuz sadece ameliyat ile çözüm olduğunu söyledi sonra başka bir doktora gittiğimizde rahatsız etmediği sürece ameliyata gerek olmadığını her yıl endoskopi yaptırmamızı söyledi.Ancak ailede mide kanseri olduğu için mide fıtığı kansere çevirirmi?Kanser riski olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz?Teşekürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Muayene olun... testlerinize bakıp size doğru bilgi verilecektir...

22 Şubat 2016 06:55