sm
Soru Sahibi
9 Mayıs 2014 14:29

Mide ekşimesi ve yanması

mrb benim Malatya TÖTM' de yaptırdığım endoskopi biyopsisinin sonucu şöyle ''kesitlerde izlenen biyopsi örneklerinin biri skuamöz epitel fragmanı özelliğinde, diğeri funduz/korpuz mukozası özelliğindedir özefagus mukozası ödemli görünümdedir. mide mukozasında minimal kronik iltihabi hücre infiltrasyonu izlendi'' bu sonuca göre doktorlar bana birşeyin yok dediler sayın hocam ben antepsin tablet kullanıyorum her gün yoksa midemde aşırı bir ekşime ve yanma oluyo birşeyim yoksa bu mide problemini nasıl hallede bilirim bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ümit Çetinkaya
Dahiliye - İç Hastalıkları

Patolojik bulgularınız çok kötü olmasa da fazla bir asit salgılaması olabilir. Nexium 40mg veya Pariet 20mg tablet kullanmayı denediniz mi?

11 Mayıs 2014 21:46