İY
Soru Sahibi
14 Ekim 2015 18:21

mesanede acı

Merhabalar doktor bey. 13 yaşındayım. 1 yıldır mesane tarafımın sağ tarafında acı var yani karnımın alt bölgesi olan mesane bölgesinde. Kendimi sıkınca acıyor. 1 yıldır var. Ürolojiye gittiğimizde çocuk cerrahisine yönlendirdi. Haftaya gideceğiz ancak. Sizce nedir?

5 cevap
Cevaplar (5)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın .... Verdiğiniz bu bilgilerle bir şey söylemek mümkün değil. Önce iyi bir muayene olmanız, ardından da muayene bulgularına göre yapılması gereken incelemelerle durumunuz açığa kavuşacaktır. Sağlıklı günler dileğimle.

14 Ekim 2015 23:10
İY
Soru Sahibi

kanser olma ihtimalim var mı? Yarın doktora gideceğiz annemle

15 Ekim 2015 12:34
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın ...., Bir toplantım nedeniyle mesajınıza şimdi bakabildim. Her şey iyi gidiyordur umarım.

18 Ekim 2015 15:42
İY
Soru Sahibi

Ne demek sizlerin mesajı benim için altın değerindedir. Doktora gittik ve muayene etti. Şişlik oluyor mu , günden güne tuvalet yapıyor musun ve kabızlık var mı diye sordu. Bunlar olmuyordu. Kilo vermen gerek dedi. Ağrı ilerde devam ederse karın ultrasonu yaparız dedi.

18 Ekim 2015 18:46
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Tekrar geçmiş olsun. Sağlıklı günler dileğimle.

18 Ekim 2015 18:54
İY
Soru Sahibi

Çok teşekküre ederim. Tek bir sorunum var. Benim sol testisimin en üstünde 7 aydır tırnak şeklinde ve kendi etrafında dönen bir kist gibi bir şey vardı. Ultrason olunca ultrasonda kist gözükmedi. Doktora tekrar gitmemiştik. Benim bu sene sınavım var teog 1 ay sonra. Anca 1 ay sonra gidebiliriz. Sizce kanser olabilir mi?

18 Ekim 2015 19:02
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Testisiniz büyümüyorsa, ele gelen bir kitle yoksa, son muayenede doktorunuz da bir şey demediyse şu an endişelenmenize gerek olmayabilir. Sınavdan sonra tekrar doktora gidersiniz. Sağlıklı günler ve başarılar dileğimle.

19 Ekim 2015 10:56
İY
Soru Sahibi

Sayın doktorum. Sol testiste en üstünde ele gelen kitle var. Bu kitle yuvarlak olmayan tırnak şeklinde ve kendi etrafında dönmekte. Ultrason olmama rağmen ultrason sonucunda çıkmadı. Ardında doktora gitmediği için kaldı. Şimdi annem işte sıkı olduğu için izin alamıyor. Kanser olmaktan korkuyorum. Teşekkür ederim saygıdeğer doktorum şimdiden cevaplarınız için

19 Ekim 2015 21:06
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sizin yazdıklarınızla buradan benim yol göstermem yeterli olmaz. Ultrason sonucunuzla birlikte mutlaka çocuk cerrahisi uzmanına gitmenizi öneririm. Muayene olmadan yalnız USG ile bir şey söylenemiyebilir. Sağlıklı günler dileğimle.

3 Kasım 2015 15:17