GN
Soru Sahibi
25 Mart 2011 14:55

Merhabalar, Uzun zamandır yanaklarımda hafif kızarıklar görüyorum. Ergenl

Merhabalar, Uzun zamandır yanaklarımda hafif kızarıklar görüyorum. Ergenlikte dahi sivilce problemi yaşamadığım halde yüzümde pütür şeklinde hafif hafif kırmızılıkların olmasına anlam veremedim. Dermatoloğum roseacae tanısı koydu. Ve cildimin hassas olduğunu söyledi. Roza adlı bir jel verdi. Geceleri kullanıyorum. Gündüzleri de clininqe in all about rednees solutions isimli kremini kullanıyorum. 1 ay olmasına rağmen bir değişme olmadı. Doktrumun teşhisi çok da güven vermedi. Rosecea değil de başka bir sorun olabilir mi ? Bir de kullandığım diğer dermokozmetikler bu hassasiyeti tetikliyor olabilir mi ? Yine cliniqe in 3 adım bakımını yapıyorum ve gençleştirici serum kullanıyorum. Roza adlı jel ne işe yarar ? Kılcal damarların daralmasınımı sağlıyor? Ayrıca antibiyotik içeren bir ürün kullanmaya gerek var mı? Çünkü reçeteye yazılan 2. parça kremi ücretli olduğu için almadım, sanırım antibiyotik içeriyordu. kızarıklarım iltihaba benzemiyor. Cildim ince ve kuru sayılır. 28 yaşındayım

1 cevap
Cevaplar (1)

Kontakt ekzema veya lupus ayırıcı tanıya girebilir. Belki biyopsi alınabilir ve kan tetkikleri istenebilir. Bazen barsak tümörleri de bu semptomlara neden olabiliyor. (Karsinoid sendrom) Bir dermatologa üniversitede başvurmalısınız.

1 Nisan 2011 10:04