ÖS
Soru Sahibi
27 Mayıs 2011 23:48

merhabalar hocam, cevabınız için şimdiden teşekkürler. annem gated spect

merhabalar hocam, cevabınız için şimdiden teşekkürler. annem gated spect tı-201 myokard perfüzyon sintigrafisine girdi. yorum: apikal-orta kesim anteroseptal duvarda ve septumda iskemi düşündüren miyokard perfüzyon sintigrafisi bulguları mevcuttur. diyor. bu yorum ne demektir? saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)

Annenizin ön inen koroner damarında bir tıkanıklığı ifade etmektedir. Ajiyografik tetkik yapılması gerklidir.

30 Mayıs 2011 20:54