SS
Soru Sahibi
20 Temmuz 2011 18:48

merhabalar ben 22 yasında bır genc kızım.adet duzensızlgım ıcın 6 ay yasmın

merhabalar ben 22 yasında bır genc kızım.adet duzensızlgım ıcın 6 ay yasmın hapı kullandım daha sonrakı ay ılacsız hastalanmayı bekledım ve adetım gecıkınce tekrar doktora gıttım yumurtalık etrafında mılımetrık kıstler oldugunu soledı bunlar adetle yok ouyormus.farlutal dıye bı ılac werdı 6gun kullandım ve 2 gun sonra regl oldum adetın 1.gunu ıle bırlıkte dıana35 e basladım. adetım bıttı 7 gun oldu fakat kahverengı akıntım devam edıyor sızce ne olabılır.nolur yardım edın:(

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Yeşim Özkaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum

şikayetlerin polikistikover isimli hastalığa benziyor, verilen tedavi doğru, normande diane 35! düzenli kullandın ise ilaç bitiminden 7 gün sonra adet görmen lazım, ama kanama miktarını azaltabilir. yani lekelenme diye tarif ettiğin şey kanama olmasın onu iyi ayırt et. 3 gün daha bekle adet görmezsen tekrar hormonlarına baktırman gerekiyor.

20 Temmuz 2011 22:28