14 Eylül 2011 23:38

Merhaba sayın Sabuncu Kardeşim 30 yaşında çocukluğundan beri genital böl

Merhaba sayın Sabuncu Kardeşim 30 yaşında çocukluğundan beri genital bölgede üşüme hissi yaşıyor.Çok sık sistit oluyor ve sıkça tekrarlanan akıntısı var.Bi kaç kez bunla ilgili dr.a gitti fakat hep aynı şeyler söylenmiş.Oysa zaten önerilen konularda çok dikkatli.En çok rahatsızlık duyduğu genital bölgedeki üşüme hissi.Bu konuda net bir yanıt alamamış. Teşekkürler...İyi kalınız.

1 cevap
Cevaplar (1)

Tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarında eğer radyolojik görüntüleme yöntemleri normalse yani ürolojik sistemde enfeksiyona yatkınlık oluşturabilecek herhangi bir anormallik saptanmamışsa köken jinekolojik olabilir.Eğer kadın doğum muayenesi sonucunda jinekolojik bir orjin saptanamamışsa hastaya sistoskopi önerilir.(Mesanenin içini direkt görüntüleme yöntemi)Genelde bu işlem sırasında kronik enfeksiyon odağı saptanmakla birlikte ayırıcı tanı açısından öneriyoruz.Eğer bu muayenede de herhangi bir problem saptanamazsa üşüme hissi yakınmasının değerlendirilmesi için nörolojik muayene yararlı olur kanısındayım.Geçmiş olsun dileklerimle ve saygılarımla...

15 Eylül 2011 19:11