EV
Soru Sahibi
15 Nisan 2016 00:21

Menopoz öncesi gebelik

Merhaba, 46 yaşıma girmek üzereyim ve gebe kalmayı düşünüyorum. Bu yaşta normal yoldan ve tüp bebekle şanş nekadar yüksektir? gebelik elde edinse bile düşük ihtimali yüksek diyenler var bu yaşta durum gerçekten bukadar vahım mi, menopoz kadar gebe kalma şanşı var diye biliyordum. Hiç doğum yapmadığım içinde bir kaç sene daha erken menopoza girme durumu olabilirmi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Evrim Aksoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

46 yaşta kendiliğinden gebelik çok zor. Yumurtalık rezervinizi anlamak için hormon testi yaptırmanız lazım..

16 Nisan 2016 21:17