öö
Soru Sahibi
15 Mart 2018 14:05

memede solid kitle lezyonu

meme ultrasyonunda sol meme retroareolar bölgede 44x26 mm lobüle konturlu multıple mikrokalsifikasyon içeren konturu yer yer düzensiz solid kitle lezyonu mevcuttur(Mg?)IIAB kontrolü uygun olur, sağ axiller reaktif lap,sol axiller nonreaktif lap sonucu ve arada ağrı ve sızlama var hafiften sonucu kötümü? kanser olma olasılığı nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)

Yazmış olduğunuz ultrason bulguları memedeki kitlenin kötü huylu olduğunu gösteriyor bunu değerlendirmek için turu kat biyopsi yapılması uygun olacaktır bu şekilde net bir sonuç alınır

15 Mart 2018 18:57