ÇN
Soru Sahibi
21 Nisan 2016 16:28

Meme usg kontrol

Dr bey merhaba 34 yaşındayım.Bugün meme usg çekildim ve her yıl çekilirim sonuç şu: 'Bilateral meme parankimi yoğun fibroglandüler eko paterndedir(Fibrokistik meme paterni) Memelerde solid veya kistik lezyon izlenmedi Bilateral aksiller bölgeler doğaldır,cilt ve cilt altı doğaldır' ne kadar sürede usg çektirmem gerekir? Kötü bir durum yoktur umarım.Teşekkürler iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Dağ
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

İyi günler Nilgün hanım ultrason sonucu Fibrokistik patern çıkmış. Bu tür lezyonlarda bariz artmış kanser riski yok. takip gerekli ailede meme kanseri öyküsü yoksa yıllık kontrol yeterli aile öykünüz varsa 6 ayda bir mutlaka ultrasın ile bakmak gerekli.yaşınız 34 mamografi çekmeye gerek yok.

13 Haziran 2016 10:50