ka
Soru Sahibi
1 Ocak 2018 20:44

Meme us raporu

Merhaba Hocam, Radyoloji raporunda sol meme 12 hizası 10,2x4,5mm (fa? birads3) sol meme 15x7 mm (birads3) söz konusu lezyon dış merkezli usgde lezyon tarif edilmemesi nedeniyle 3 ay sonra usg önerilir. sol meme 1 hizasında 10,5x5,7 mm sağ meme 12 hizasında 16x5,5 mm ebatlı bileteral memede çok sayıda kistik fibrokistik değişiklikler izlendi(birards3) sağ memede ÜDK da saat 10 hizasında 9x6 mm hipoekoik solid alan izlendi (fa? birads3) bilateral aksiller alanlarda patolojik görünüm izlenmedi. Sol memede bazen artan bazen azalan ama sürekli bir ağrı var. Bu raporun üzerinden 1,5 ay geçti. 1,5 ay daha beklenmeli mi yoksa başka bir doktora gitmek yerinde mi olur. Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serdar Özbaş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Dens, fibrokistik yapıda bir meme dokusu rapor edilmiş. Bu tip meme dokularında ilk kontrolden 3-6 ay sonra USG yinelemekte fayda vardır. Ancak anlamlı bir farklılık yoksa takibinde yıllık USG bile yeterli olabilir.

24 Şubat 2018 23:16