ka
Soru Sahibi
6 Aralık 2017 12:28

meme ultrason sonucum

meme ultrason sonucum Merhaba Hocam meme ultrason sonucum değerlendirirseniz sevinirim. Biteral memede fibrokistik değişiklik ile uyumlu skleroze meme paterni izlenmiştir. Sağ memede en büyükleri saat 10 düzleminde areolaya 8.2*5.1 mm boyutlu olmak üzere sola göre daha az sayıda anekoik fibrokistler gözlenmiştir. sağ meme saat 8 düzleminde areolaya 3 cm uzaklıkta 6.9*6.2 mm boyutu RDUS incelemede periferik vaskülirasyon gösteren konturu düzensiz kalın asimetrik cidarı bulunan anekoik kompleks kist gözlenmiştir. Sağ memede saat 8 hizasında daha derin yerleşimli 6.3*3.8 mm boyutlu yoğun içerikli fibrokist gözlenmiştir. Sol memede en büyükleri saat 4 düzleminde areolaya 4cm uzaklıkta 7*6.7 mm boyutlarına olmak üzere her dört kadranda multıpl anekoik fibrokistler gözlenmiştir. Sol meme saat 5 düzleminde, RDUS incelemede periferik vaskülarizasyon gösteren kompleks kist gözlenmiştir. Sol meme saat 11 düzleminde areolaya 3 cm uzaklıkta 9.1*7.5 mm boyutlu internal yağ-sıvı seviyesi veren yoğun içerikli yağ kisti gözlenmiştir. sol meme saat 12 düzleminde areolaya 3 cm uzaklıkta 6.2*5.2 mm boyutlu periferik vaskülarizasyon gösteren kontürü düzensiz internal septasyonu bulunan anekoik kompleks kist gözlenmiştir. Sol meme saat 11 düzleminde areolaya 4 cm uzaklıkta totalde 14*10 mm boyutlu birbirine bitişik beş adet makro kist kümesi gözlenmiştir. Sağ aksilada büyüğü 10.2*5.5 mm, sol aksilada 15*6.3 mm boyutlu santral ekojenik yağlı hilusu ve hipoekoik periferik korteksi bulunan reaktif karakterde bening lenf nodu gözlenmiştir.

1 cevap
Cevaplar (1)

Aysel Hanım, her iki memenizde fibrokistik yapılar var, yaşınıza uygun. 3 ay sonra ultrasonografiyi tekrarlatınız. Prof. Dr. Vahit Özmen

10 Aralık 2017 09:22