GA
Soru Sahibi
24 Ekim 2017 21:27

meme kist ve risk faktoru

sayin hocam size bir sorum olacakti benim esimde sag meme de 5mm kist saptanmistir bunun risk olacak bir faktoru varmi yada kac ayda bir izlenim olmasi gerekir lutfen en kisa zamanda yanitinizi bekliyorum gorusmek dilegiyle

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Ayhan Bey Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Eşinizin yaşı ailede meme kanseri hikayesi doğum yapıp yapmadığı ve sayısı ve ilk doğum yaşını bilmekte fayda var. Bunlar asıl risk durumunu belirleyici olacaktır. Ancak tek başına 5 mm olan kistler yılda bir defa USG ile takip olmasında fayda var. Sağlıklı günler diliyorum.

25 Ekim 2017 00:20