MN
Soru Sahibi
1 Ekim 2017 23:47

Meme kanseri

sol meme saat 3 hizası areola komsulugunda bitişik görünümde 13.5x8.5mm ve 6.8x4.3 mm boyutlarında iyi sınırlı düzgün konturlu yüksek olasılıkla bening karekterli homojen görece hipoekonik solid nodül izlenmektedir ( BI-RADS 3 ) ayrıca retroareolar alanda cilt altı yerleşimli kalın duvarli ( 6mm ) 34x13 mm boyutlarda santralde Kistik alan içeren iyi sınırlı düzgün konturlu semisolid noduller lezyon mevcuttur ( BI RADS 4a ) retroareolar alanda duktal ektazi izlenmedi..HOCAM YARDIM EDERMİSİNİZ kötü bir durum varmıdır ultrason sonucu teşekkür ediyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Semih Görgülü
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhaba Nusret Bey. Bu ultrason raporuna göre ablanızın sol memesinde hafif derecede şüpheli bir kitle tanımlanmış. Bu değerlendirme ultrasonu yapan radyoloğun görüşü sadece. Benim önerim ultrasonu iyi bir merkezde yeniden yaptırmak. Size Medsentez Polikliniği'nde Dr. Işıl Tunçbilek'i öneririm. Kendisi meme radyolojisinde çok iyidir. Adresi Büyükelçi Sok. No:12/A. Telefon: *** *** ** 28. Ultrasonu yaptırdıktan sonra ablanızın muayenesini de yaparız. Geçmiş olsun

2 Ekim 2017 08:50