DE
Soru Sahibi
29 Ekim 2016 06:01

Meme kanseri olma riskim var mı?

Merhabalar göğüslerimde baya simetrik fark var biri olduğundan fazla küçük sizce bu bir meme kanseri riski taşır mı? Henüz 20 yaşındayım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Dağ
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

İyi günler meme asimetrisi 20 li yaşlarda eğer sonradan gelişmediyse kanser için risk oluşturmaz. bir miktar asimetri toplumda fizyolojik olarak sık görüyoruz. bir kolu fazla kullanmanız ile ilgili olabilir. ancak asimetri fazla ise bir ultrason yapılmasında fayda var. büyük memede süt bezesi artışı veya fibrokistler olabilir. müdahale gerekecek fibroadenom dediğimiz kitlelerden yoksa endişe etmenize gerek yok.

8 Kasım 2016 09:21