TH
Soru Sahibi
9 Nisan 2018 20:28

Meme de iyi huylu kitlenin alınması

Merhaba Başak hanım, sağ göğsümde 2 cm ilk kitleden dolayı biyopsi oldum ve sonucum bugün çıktı. Çok şükür iyi huylu magnitik bulgu yok ancak doktor alınması gerekli dedi alınan kitle de patolojiye gönderilecekmiş. Raporda yazan sonuç bu şekilde; duktal epitel hiperplazisi, atipisiz / adenozis,mikroglandüler / klinik endikasyon mevcut ise lezyonun cerrahi eksizyonu önerilir. Şimdiden verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Başak Karasu
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , Tıbbi Patoloji

Evet iyi huylu. Muhtemelen kitlenin tamamı aynı şekilde. 6 aylık kontrollerle takip edilebilir. Ama genel cerrahi doktorunuza bağlı olarak alınabilir bir sakıncası olmaz. Geçmiş olsun.

7 Mayıs 2018 12:54