im
Soru Sahibi
26 Kasım 2015 22:15

melek.isayeva

Merhaba.Ben 30 yasindayim bekar bir bayanim.2 ay once bogazimda ve bogaz altinda agrilar oldu.Doktora gitdim onkoloqa yonlendirdi .Onkoloq eli ile muayine ederek limfa bezlerinde az siskinlik oldugunu ve sebep bogazimdaki kizariklikla alakali oldugunu bildirdi.1 derman yazdi limphosit olmali idi.Iyi oldum amma 2 hafta once adet vakti sol kolumun altinda bir sey sanciyor gibi bir hissler oldum.Adetden 11 gun sonra ultrasona gittim.Ultrasondaki doktor sol koltuk altinda 9-11 mm bezin oldugunu ve mastopati oldugumu bildirdi.Yalniz bende simdi goyusumde hic bir agri yok,yalniz koltuk alti rahatsiz ediyor ve goyuslerde agri yalniz adetden 1 hafta once oluyor ve bitince geciyor.Bem simdi ne yapmaliyim??bu arada bogaz altindaki agrilar da geri geldi.Amma ben hic bir siskinlik falan hiss etmiyorum.sizce bu ne ola bilir??Tesekkur ederim

4 cevap
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Hakan Karagöl
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Melek Hanım, Acil olarak boyun ve meme ultrasonografi tetkiki yapılmalıdır. Bu testlerin sonucunu bana bildirirseniz size yardımcı olmaya çalışacağım. Saygılarımla. Prof.Dr.Hakan KARAGÖL

27 Kasım 2015 09:17
im
Soru Sahibi

Merhaba .cevab icin tesekkurler.Ultrason tetkiki ultrasonmu yani?Ultrasonsa yazdim onu size. Mastopati ve sol kol altinda 9-11 mm lemf bezleri goruldu.

27 Kasım 2015 10:45
Prof. Dr. Hakan Karagöl
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Boyun Ultrason yapıldı mı?

27 Kasım 2015 10:47
Prof. Dr. Hakan Karagöl
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Meme Ultrason raporunu yazılan her şeyi bana yollayabilir misiniz? Ayrıca boyun ultrason yapılmadı ise onu da yaptırıp raporda yazılanları da bana bildirebilir misiniz? Çok geçmiş olsun dileklerimle.

27 Kasım 2015 11:34
im
Soru Sahibi

Sag sud vezisi Deri ortuyu-Hamardir,elastikdir Derialti piy tebeqesi-normaldir Kuper baglari-Radialdir,duzdur Stromal toxuma ustunluk teskil edir Vezi exostrukturu- homogendir Sud axarlari- Genishlenmeyib Sol sud vezi Deri ortuyu -hamardir,elastikdir Derialti piy tebeqesi-Normaldir Kuper baglari- Radialdir,duzdur Stromal toxuma ustunluk teshkil edir Vezi exostruktoru- homogendir Sud axarlari-genislenmeyib Regioner limfa duyunleri-Koltukalti nahiyede limfa duyunleri izlendi,9-11 mm kadar,Strukturu deyishmemish, Netice: Sud vezlerinde kistoz fibroz mastopatiya elametleri

27 Kasım 2015 12:19
Prof. Dr. Hakan Karagöl
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Meme ultrason raporunuzda önemli bir sorun gözükmüyor. Boyun ultrason sonucunuz çıkınca bana bildiriniz.

27 Kasım 2015 14:59
im
Soru Sahibi

Cok tesekkur ederim.

27 Kasım 2015 15:17
Prof. Dr. Hakan Karagöl
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Sonuç çıkınca lütfen bildiriniz.

23 Aralık 2015 09:58