EF
Soru Sahibi
6 Nisan 2018 10:05

MAMOGRAFİ SONUCU

ÇEKTİRDİĞİM MAMOGRAFİ SONUCUNU AÇIKLARMISINIZ. 1-YAPILAN İNCELEME Bilateral mamografi ( Kraniokaudal -CC ve Mediolateraloblik-MLO pozisyonlarda alınan radyogramlarla yapılmıştır) Mediolateral oblik pozisyonda alınan tomosentez görüntüler Ultrasonografi ve Renkli Doppler Ultrasonografi 2-KLİNİK BİLGİ: 3- MEME YAPISI Tip B : Saçılmış fibroglandüler dansiteler içeren meme yapısı 4- LEZYON A- KİTLE: YOK B- KALSİFİKASYON: YOK C- ÖZEL DURUMLAR: YOK D- ESLİK EDEN BULGU: YOK E- AKSİLLER PATOLOJİK LENF NODU: YOK SONUÇ ve ÖNERİ --BI-RADS 1 : Bulgu Yok- Yaş gereği yıllık izlem önerilir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Fatma HAnım Merhabalar. Çekilen tetkik sonuçlarınız normaldir. Ailenizde meme kanseri riski yoksa senede bir olarak mammografi ve usg çekimi öneririrm. Saygılrımla

9 Nisan 2018 10:29