AM
Soru Sahibi
4 Eylül 2017 19:40

Mammografi

Merhabalar mammografi sonucum bilgi verebilirmisiniz Her iki meme tip C paterndedir. Sağ memede üst duışi kadranda asimetrik opasite artışı izlenmekte olup CC projeksiyonda bu düzeyde spiküle konturlü nodüler opasite açısından şüphe uyandıran görünüm mevcuttur. Sağ memede üst dış kadranda kümeleşme eğilimi gösteren şekilsiz belirsiz mikrokalsifikasyonlar mevcuttur mammogramlarda kitle lezyonu lehine asimetrik dansite yapısal distorsiyon izlenmemektedir

4 cevap
Cevaplar (4)
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Meltem hanım öncelikle sağlıklı günler diliyorum. Yaşınız ve meme usg raporunuzu öğrenebilirsem daha sağlıklı yanıt verebileceğim. Ayrıca ailenizde meme kanseri olan varsa belirtirseniz memnun olurıum. İyi günler

6 Eylül 2017 09:17
AM
Soru Sahibi

Merhabalar teşekkür ederim dilekleriniz içinbu arada bir yakınımın raporu hocam usg raporu derken çıkan sonucumu istiyorsunuz şimdiden teşekkürler

6 Eylül 2017 18:54
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Tarama yapılırken mammografi ile birlikte meme ultrasonografiside çekilmelidir. Onun sonucunu da yollarsanız sevinirim.

6 Eylül 2017 23:34
AM
Soru Sahibi

Yakınım 60 yaşında ailede meme kanseri yoktur Her iki memede parankimal doku ekojenitesi tabii izlenmektedir Bilateral meme parankiminde milimetril kistik odaklar ve milimetrik hipoekoik fibrokistik değişiklikler mevcuttur Her iki memede duktal yapılar tabi izlenmektedir . Cilt ve cilt altı yapılar normaldir. Her iki aksiller bölgede patolojik LAP izlenmedi. Sonuç bu

7 Eylül 2017 18:53
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Meltem Hanım, Mammografide tanımlanmış olan sağ meme ÜDK daki alan için Meme MR çekilmesi uygun olacaktır. MR çekimi öncesi hastanın böbrek fonksiyonlarının değerlendirilmesi gerekir. Sağlıklı günler diliyorum

18 Eylül 2017 10:09
AM
Soru Sahibi

Teşekkür ederim

18 Eylül 2017 19:17
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

geçmiş olsun

25 Eylül 2017 09:02