Cg
Soru Sahibi
5 Ekim 2017 00:02

makatta kırmızı sislik

hocam merhaba yaklaşık 3 aydır ara ara tekrarlayan diskimin başını çıkarırken makatimin sol tarafında acı batma hissediyorum bu sürekli değil ara ara oluyordu en son bi kere zor cikardigimda az bi kan geldi sonra geçmişti ama son zamanlarda makatimin sol tarafında az acı hissediyordum bugün baktığımda makatimin sol tarafında iç kısımda mercimek büyüklüğünde kırmızı renkte şişlik vardı kan toplanmış gibi ama hiç ağrım yok doktora hiç gözükmedim hocam yaşım 24 ciddi bişey olabilir mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Berkhan Savaşçın
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

İyi günler. Bu bir hemoroid veya anal fissür olabilir. Şişlik bunlara bağlıdır. Bir muayene ile hangisi olduğuna karar verilip, tedavi verilmelidir. Kötü huylu bir hastalık olmasa da tedavi için bir cerraha özellikle bu konuda çalışan bir uzman cerraha gitmenizi öneririm. Saygılar

7 Ekim 2017 07:15
Cg
Soru Sahibi

Hocam cevabınız için teşekkür ederim dün kabızlık yaşadığım için tekrar kanama oldu baktığımda makatimin sol tarafında bi parmak icerde mercimek kadar şişlik var ucu kırmızı kanadigi için galiba, makatin iç kısımda da hemoroid olur mu bide benim ağrım hiç olmadı 3.5 aydır kabız oldukça tekrarlıyor ilaçla tedavi olabilir miyim yoksa kendiliğinden geçebilir mi anal fissür falansa sizce?

11 Ekim 2017 00:30
Op. Dr. Berkhan Savaşçın
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Bu konuda yazıyla yorum yapmak doğru değildir. Bir cerrah tarafından muayene edilmeniz gerekiyor. Saygılar

27 Ekim 2017 12:12