YY
Soru Sahibi
15 Ağustos 2016 15:33

Makatta Kanama

Hocam 15 yaşındayım, bundan 20 gün önce büyük tuvalet ihtiyacım gelmişti müsait olmadığım için ertelemiştim. Ondan sonra gittiğimde makatımdan kan gelmişti ve tuvaletten sonra yanma olmuştu bu birkaç defa olmuştu sonra geçmişti ,iki gün önce yine büyük tuvalet ihtiyacım gelmişti ancak yine müsait olmadığım için geç çıkmıştım ve kan gelmişti . Ondan sonra hiç kan gelmedi . Nedendir kolon kanseri olabilir mi

3 cevap
Cevaplar (3)

selamlar dışkılamak en doğal biyolojik görevdir. ertelerseniz anal fissür, anal fistül, rektum sarkması ve bir çok sorun oluşabilir. kolon kanseri olduğunuzu tahmin etmiyorum. ama mutlaka bir genel cerraha muayene olunuz. saygılar OP DR BARIŞ ZAMANDAR

10 Eylül 2016 23:27
YY
Soru Sahibi

Fissur oluşmaması için evde neler yapabilir im ve hocam biraz kabız im nasıl geçer sağolun

10 Eylül 2016 23:29

SELAM.. ÖNCE KABIZ KALMA,.... SABAHLARI 1 KAŞIK ZEYTİNYAĞI İÇ.. ÜZERİNE ILIK SU İÇ...SONRA KAHVALT YAP I. ayrıca gün içinde bol su ve armut ve kaysı tüket. yetmezse genel cerraha git mushil bir ilaç al. GEÇMİŞ OLSUN. SAYGILAR OP DR BARIŞ ZAMANDAR

12 Eylül 2016 16:27
YY
Soru Sahibi

Hocam bazen çok oturduğumda da makatta yanma oluyor nedeni nedir ve nasıl geçer ?

12 Eylül 2016 21:53

Anal fissür veya hemoroid olabilir. Muayene olunuz.. saygılar. Barış zamandar

19 Eylül 2016 13:12