çh
Soru Sahibi
19 Ekim 2015 14:38

makat kanaması

Merhaba. Yaşım 25 ve 7 sene once makattan kanamam oldu ve tekrarlamadı fakat 4 sene once bir kereye mahsus olmak üzere bir kanama tekrar gerçekleşti fakat yine devamı olmadı ve bunlar parlak kırmızı taze kan şeklindeydi ikinci gidişimde hiçbir zaman kan görmedim.ergenlik döneminde 30 a yakın kilo vermiştim bu ilk kanamada o aralar meydana gelmişti.Anneannemde bağırsak kanseri vardı. Bu tarz kanamalar annemde-babaannmde de olmuştu bişey çıkmamıştı.şu an ki sıkıntım özellikle akşam yemeklerinden sonra başlayan karın ağrısı.Sizce endişelenmem gereken bi durum varmı korkuyorum ama çok uzun zaman geçti üzerinden tek tesellim bu.Kolonoskopi yaptırmam söylendi ama korkuyorum birsey çıkmasından.Kilo kaybım falan yok.bu karın ağrıları belirli dönemlere meydana geliyor ve bir haftalık bir süre içinde sonlanıyor.Bazende geitada mukus oluyor şişkinlik ve gazda buna eşlik ediyor.tüm batım usg kan ve idrar tahlilleri temiz çıkmıştı.Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Akın
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

uygun bir zamanda kolonoskopi yaptırın aile hikayeniz olmasaydı kolonoskopiye gerek yoktu.

22 Ekim 2015 12:21