OH
Soru Sahibi
12 Ağustos 2014 00:57

lutfen yardım esin

Hocam merhaba Iliskimin 3. Gunu ertesi gun hapi kullandim. Temmuzun 6 sinda kurtaj oldum yalniz idrar testi yapildi kan testi yapilmadi ayrica ultrasondada gebelik kesesi gorunmuyordu alinan parca teste gonderildi olusmamis gebelik olduğu söylendi kurtajdan 3 gun sonra sag kasigimda agrim oldu bu ayin 3 undede kanamam oldu ve yine sag kasigimda agri vardi 5 indede 7 saat boyunca sag kasigimda agrim vardi idrarimi yaparken parca ciktigini gordum ondan sonra agrim hafifledi. Iki gun once doktora gittim kurtaji yapan doktora kizdi hatta gormedigi birseyi nasil alabilir diye kanda gebelik hormonuna bakmasi gerekiyordu keseyi gorup oyle islem yapmasi gerekiyordu diye dis gebelik olabilir dedi alttan muayene etti sol kasigima karnima sag kasigima bastirdi agrim yoktu sonra ultrasonda bakti sag yumurtaligimda 5 cmlik bi kist oldugunu soyledi kan tahlili istedi bugun gosterdim kanda bi problem yokmus birdahaki adetimin bitiminden sonra kontrole gelmemi söyledi ama istedigi tahlilde gebelik hormonu testi yoktu basta dis gebelikten suphelenmisti acaba muyenede agrim olmadigi icinmi dis gebelik yoktur diye düşündü gebelik hormonu testi yaptirmasi gerekiyormiydu kafam cok karışık suan bi sikayetim yok sadece sag kasigimda hafif bi agri var normalmis bide sag göğsümde sola gore dokundugumda hassasiyet var biraz aciyo acaba kistin etkisimi biraz karisik bi durum ama cevaplarsaniz sevinirim. Iyi calismalar

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. İsmail Fahri Öçer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Handan Hanım, Kan beta hCG düzeyiniz düşük olduğuna göre dış gebelik söz konusu olamaz. Sorununuz büyük olasılıkla, gebe kalma endişenizin yarttığı stresten dolayı yumurtlamamanız sonucu oluşan folikül kistinin (yumurtayı içeren yapı) ürettiği östrojen hormonundan kaynaklanmaktadır. Regl sonrası başvurmanızı isteyen, bilgili ve dürüst hekime güvenmenizi salık veririm. En iyi dileklerimle, Dr. Fahri ÖÇER

13 Ağustos 2014 00:20
OH
Soru Sahibi

Benden istenen kan tahlilinde beta hcg testi yoktu yalnizca ca 125 (7.89) ve ca 19-9 (2.74) testi yapildi bunu belirtmeyi unutmusum hala dis gebelik riski tasiyormuyum acaba doktor eliyle muayene ettiği icinmi gerek duymadi kafama takildi. Cevabınız için tesekkurler

13 Ağustos 2014 00:55
Prof. Dr. İsmail Fahri Öçer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Handan Hanım, Kesinlikle emin olmak için, kan beta hCG düzeyinize bakılması uygun olur. Ancak sözünü ettiğiniz veriler dış gebelik olasılığının düşük olduğunu göstermektedir. En iyi dileklerimle, Dr. Fahri ÖÇER

13 Ağustos 2014 23:14