AH
Soru Sahibi
21 Mart 2016 08:50

LH yüksekliği gebeliğe engel mi?

i LH'nin yüksek olması gebeliğe engel mi? LH'nin yüksek olması gebeliğe engel mi? LH'nin yüksek olması gebeliğe engel mi? Merhaba Doktor Hanım,46 yaşındayım ilk kez bu yıl evlendim.Yani daha once hiç evlilik yapmadım,dolayisiyle hiç gebe kalmadım.Ancak 4 ay once evlendim.Anne olmak istiyorum ama henüz gebe kalmadım.Adetlerım genelde 28 günde bir oluyor ama evlendikten sonra iki kez adetlerim 21 günde oldu.Ayrıca gençliğimden beri adetlerım oldukça ağrılı-sancılı geçiyor ve kanama biraz fazla oluyor.Bu ay adetin 8. günü genel muayene oldum bir hastanede ve FSH hormonu 8.94 çıkarken LH hormonu 26,21 çıktı.LH hormonun yüksek olması gebeliğe bir engel olur mu? Ayrıca AMH testi yaptırdım sonuç 0.14 çıktı..Bu ne anlama geliyor.Başka hangi tetkikleri yaptırmamı önerirsiniz,Bu konudaki tavsiye ve önerilrinizi rica ediyorum.(Yaşım 46 belirtmiştim) saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Esra Demir Yüzer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

AMH yumurtalık kapasitesini en iyi gösteren parametredir.Şu anda kapasite oldukça azalmış.Size tavsiyem Hemen tüp bebeğe başvurmanız hiç zaman kaybetmeden.

31 Mart 2016 23:03