YE
Soru Sahibi
11 Temmuz 2016 16:08

Lenfoma????

Merhaba Usg sonucu. Biliteral submqndibuler bölgede ve servis zincirde en büyükleri 9*20 MM boyutlarında olmak üzere ekojen hiluslar bulunan ince korteksli reaktif görünüm de lenf nodları izlenmiştir. Sol 2 bölgede 12 *5 mm boyutlarında ovoid ancak ekojen hilusu seçilemeyen lenf ndou mevcuttur... Durum sizce nedir biliyorsunuz lenfoma dan korkuyorum yaş 26

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Ercan Aydın
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Lenfoma olup olmadığını söyleyebilecek tek şey boynunuzdaki lenflerden biri alınıp yani eksizyonel biyopsi ile anlaşılabilir

11 Temmuz 2016 19:35
YE
Soru Sahibi

Merhaba. bildiğiniz üzere şişmiş lenf bezlerim vardı boynum ve ense kafa arkasın da boyutları da büyüktü ultrason sonucunu yazmıştım. seroloji testi oldum ve epten karamsarlığa düştüm. CMV Testleri Anti Cmv Igg pozitif 18 Normal değer 4-6 Cmv Igg Avidite 13 Daha da düşündüren kısımlar ise şunlar; EBV Testleri EBV EBNA IgG Pozitif 7,14 EBV VCA/EA IgG Pozitif 1.64 EBV VCA/ IgM Negative CMV ıgG AVİDİTE İNDEKSİ 0,72 Bir kaç antibiyotik yazdı.

12 Temmuz 2016 16:24
Op. Dr. Ercan Aydın
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Hasta görmeden bundan başka birşey diyemem Dr güvenin doğrusunu sizin için takip eden bilir olmadı boyundaki bezelerden de biyopsi yapılır hastayı görmeden muayene etmeden sizin için daha sağlıklısı olmaz iyi akşamlar

12 Temmuz 2016 17:04