KO
Soru Sahibi
23 Mayıs 2018 14:27

lenf bezi şişmesi

Merhaba hocam, yaklaşık 2 ay önce sol kulağımın altında bi şişlik ile kbb doktoruna gittim, ultrason sonucu 5 mm reaktif lenf nodu ortaya çıktı.1 hafta antibiyotik kullandım farkedilir derecede kaybolmuştu. ancak bi kaç haftadır tekrar bi şişlik farkediyorum. bu enfeksiyon kaynaklı sürekli şişip inebilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Herhangi bir enfeksiyon veya inflamatuar cevap lenf modunu tekrar büyütebilir. Merak etmeyin. Hastalandığında doktora başvurun. Hekim muayenesinde birçok şey belli olur. Saygılarımla

23 Mayıs 2018 19:17