YS
Soru Sahibi
2 Nisan 2014 22:05

latera ventrikül değeri

Merhaba Yeşim hanım, Eşim 31 haftalık hamile.Bebeğimizin ventrikül değerleri şöyle 8,71 ' e 7,59 ...BPD İise 94 HC 89. iki farklı perinatoloji profesörüne göründük ikiside birbirinden zıt şeyler söylüyor. Birisi endişelenmemizi diğeri ise içaçıcı konuşmuyor ,bebeğin mr 'nın çekilmesini istiyor buna göre çıkacak hastalıkları söyleyebilirim diyor. Normal gittiğim kadın doğum uzmanım ise herhangi bir olumsuz birşey görmediğini söylüyor. İki gündür hayata küstük ,ilk çoçuğumuz özürlü mü olacak ? Sizce bu değerler anormal mi ? Sanırsam 10 ve üzeri tehlıkelıymiş , doğuma kadar bizimkide büyür mü? Teşekkürler, Not: Eşim epilepsi hastası gebelik süresince ilaç kullanmadı.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yeşim Bülbül
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Beyinde başka bir anormallik görülmedi ise bu değerler tamamen normal.

22 Nisan 2014 22:39