ÇA
Soru Sahibi
6 Haziran 2016 11:43

Kürtaj sonrası

Slm hocam 2ay önce kürtaj oldum.sonrasında iki doktora gittim ultrasyonda muane edildi parça kalmamış dediler.size sorum şudur karın bölgesinde ultrasyonla parça kalmışsa beli olur mu bide parça kalmış ise beta değeri pozitif çıkabilir mi.cvp verin lütfen.şimdiden teşekkürler

4 cevap
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Şahin  Zeteroğlu
Prof. Dr. Şahin Zeteroğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

beta hCG kürtajdan hemen sonra pozitif kalmaya bir süre devam eder. Vajinal ultrasonografi daha değerlidir. Ancak karından da görünür.

20 Haziran 2016 19:58
ÇA
Soru Sahibi

Tekrardan slm hocam.düşük ten sonra kan pıhtılaşma testi yaptım sonuç şöyle :protrombin mutasyon analizi:normal 2021 GG dir.Faktör V leiden mutasyon analiz sonucu heterozigot 1691GA bide protein S 25.protein C 109 böyle bi sonuçta kan pıhtılaşmsı var mıdır? ?

3 Temmuz 2016 13:06
Prof. Dr. Şahin  Zeteroğlu
Prof. Dr. Şahin Zeteroğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

özellikle Fv leiden bozuk ise o zaman pıhtılaşma bozukluğundan bahsedebiliriz. Tedavi almanızda gerekir.

4 Temmuz 2016 15:12
ÇA
Soru Sahibi

Slm hocam. kürtaj sonrası korunuyordum.Şimdi korunmayı bıraktım. Çocuk istiyoruz.folbiol ilaç kullanıyorum.ve çevremdeki arkadaşlarım folidays bide inofolic kullanıyor.Bende tereddüte girdim.acaba hangi folik asit daha iyi ve daha etkilidir???

7 Eylül 2016 10:56
Prof. Dr. Şahin  Zeteroğlu
Prof. Dr. Şahin Zeteroğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Kullandığınız ilaç iyidir. inofolic folik asit takviyesi amacıyla kullanılıyorsa yersiz bir kullanım oluyor. O nu inositol vermek amacıyla kullanıyoruz.

18 Eylül 2016 13:31
ÇA
Soru Sahibi

Tekrardan Slm hocam.6 ay önce kürtaj oldum. kürtaj sonrası bende sürekli ilthaplanma oluyor.antibiyotik fitil kullanıyorum.geçici olarak geçiyor sonrası ilhaplanma bidaha başlıyor.lavabo temizliğine çok dikkat ediyorum sürekli iç çamaşırı değiştiriyorum.bol bol su içiyorum ama nafile.böyle bi durumda nasıl bi yol izlemem gerek.bide normal ultrasyonda ilthaplanma belli olur mu yoksa vajinal ultraston mu gerekli.cvp verirseniz sevinirim. tşkler

15 Kasım 2016 15:18
Prof. Dr. Şahin  Zeteroğlu
Prof. Dr. Şahin Zeteroğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Vajinal ultrasonografiden ziyade muayene olmanız daha çok bilgi verir. Geçmiş olsun.

18 Aralık 2016 18:59