ÖC
Soru Sahibi
10 Ocak 2018 18:08

Kulak tıkanıklığı

Merhaba hocam. Son 2 haftadır kulağım tıkalı. Dün KBB bölümüne gittim ve doktor Gliserin damlası kullan cuma günü gel geçmezse kulak temizlenecek dedi. 2 gündür Gliserin kullanıyorum günde 3 kez iki kulağa 5 damla şeklinde. Fakat sağ kulağımın üst tarafında ağrı oluşuyor bazen şiddetleniyor. Bu tehlikeli bir şey mi yoksa normal mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hakan Soygür
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Normal olarak gliserin kullanma kulak ağrısına neden olmaz, ancak gliserin kullanırken kulaktaki kir şişeceği için daha tıkalı duruma gelebilir ve rahatsız edebilir. Bütün bunlar temizlendikten sonra geçecektir. Çok nadir olarak eğer kişinin kulak zarında delik varsa, gliserin orta kulağa geçerek ağrı nedeni olabilir, ancak bunun da bir zararı olmaz. Özetle temizlenme günü gelene kadar gliserine devam etmekte bir sakınca yok, kulağınızın durumu temizlendikten sonra tam olarak netleşecektir

10 Ocak 2018 18:10