ÇE
Soru Sahibi
9 Temmuz 2015 18:37

Kulak çınlaması

Kulak çınlaması Hocam kulak mr çekildim,sonucu yorumlarsanız sevinirim.sol mastoid sellüllerde hafif derecede skleroz mevcuttur.Dış,orta kulak yapıları normaldir.iç kulakta semisirküler kanallar,kohlea ve vestibül normal olarak değerlendirilmiştir.5.7. ve 8. kanallar normaldir.Bilateral internal akustik kanallar normal olarak değerlendirilmiştir.İnceleme alanına giren serebral parenkimde periventriküller derin ak madde de birkaç adet milimetrik gliotik odak mevcuttur.SONUÇ:Bilateral serebellopontin köşede kitlesel lezyon saptanmadı. Bu arada şikayetim sol kulağımda yoğun çınlama var hocam.Şimdiden çok teşekkür ederim hocam.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Mehmet Erem
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

İşitme testi (odyo) var ise onunla beraber değerlendirmek uygun olur

11 Temmuz 2015 13:19
ÇE
Soru Sahibi

Hocam mr sonucunu göndermiştim.işitme testi Saf Ses Ortalaması(db ile) (*** *** ** hz) Hava sol 10 db. Sağ 12 db Kemik Sol 5 db. Sağ 7 db Hocam tebokan special 30 film tablet kullandım.Kulak çınlamam devam ediyor,tavsiyede bulunursanız sevinirim.İyi günler hocam.

25 Ağustos 2015 15:29
Op. Dr. Mehmet Erem
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Çınlamanın ciddi bir sebebi yoksa, onunla mücadele için bir takım teknikler kullanıyoruz. Değerlendirmeden brşey söylemek pek mümkün değil.

10 Eylül 2015 14:44