S
Soru Sahibi
1 Ocak 2016 12:53

Kuğu Boynu Deformitesi

22 yaşındayım..Uzun yıllardır sağ ayak ikinci parmağım distal denilen uç kısmından aşağı doğru bükük..Çekiç parmaktan ziyade kuğu boynu deformitesine benzetiyorum.Çünkü çekiç parmak uç kısımdan değil orta kısımdan bükülüyor.Yanılıyorsam düzeltin.Kuğu boynu ameliyatla düzelebilir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alper Gökçe
Ortopedi ve Travmatoloji

aşağı dönük ise düğme iliği veya çekiç parmaktır. Yukarı dönük ise kuğu boynu deformitesi olabilir. Sizi rahatsız ediyorsa; sonuçta hepsi düzeltilebilir.

1 Ocak 2016 15:48